10 grudnia odbył się gminny turniej w tenisa stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców. Nasi chłopcy w składzie: Michał Czarnota, Gabriel Kucab, Tymoteusz Borsuk, Wiktor Hurniak wywalczyli cenne 2 miejsce i otrzymali awans do kolejnego etapu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Gminne zawody w tenisa stołowego
Wizyta Mikołaja
Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Lubią te przygotowania. Mimo że zajmują im wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać, zawitał z samego rana. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Nie zapomniał również o nauczycielach:-) Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen. Jeżeli będą grzeczni - to za rok znowu pojawi się w naszej szkole.
Zabawa Andrzejkowa
W czwartek 28 listopada 2024 nasza szkoła zmieniła się w miejsce pełne magii i dobrej zabawy! Andrzejki, które tradycyjnie są czasem wróżb i radosnych spotkań, w tym roku dostarczyły wszystkim mnóstwo wrażeń.W trakcie wydarzenia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych wróżbach, poznawanie przyszłości z kart i innych rekwizytów. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych, konkursów i muzyki, które sprawiły, że atmosfera była wyjątkowo radosna. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy – uczniom, nauczycielom oraz rodzicom. To dzięki wam Andrzejki w naszej szkole były tak udane! Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne wydarzenia!
Kiermasz
20.11 w Naszej Szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został ogłoszony kiermasz. Uczniowie wraz z pomocą Pani Natalii Twardy oraz Pana Daniela Antosiaka przygotowali tosty oraz pyszne sałatki owocowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wycieczkę szkolną.
#SzkołaDoHymnu
8 listopada o godzinie 11:11 w ramach obchodów nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu, wspólnie odśpiewując „Mazurka Dąbrowskiego” i wyrażając naszą wdzięczność oraz szacunek dla polskich bohaterów.
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
7 listopada w atmosferze pełnej wzruszenia i dumy, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły przenieśli nas w czas pełen trudnych zmagań i niezłomnej walki o wolność.
Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, oddając tym samym hołd wszystkim, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością. Uczniowie przygotowali wzruszający program artystyczny, który przypomniał nam kluczowe wydarzenia z naszej historii, trudne drogi do wolności i postawy bohaterów, którzy w najcięższych chwilach walczyli o to, by Polska była wolna i niepodległa.
Pani Dyrektor Monika Potoczny wygłosiła krótkie przemówienie, podkreślając znaczenie wartości patriotycznych oraz zachęcając nas, abyśmy na co dzień pamiętali o tych, którzy oddali życie za wolność Polski.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej wzruszającej uroczystości. Dzięki Wam każdy z nas poczuł, jak wielkim skarbem jest niepodległość.
Pasowanie
29 października 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka”. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które podeszły do tego z wielkim entuzjazmem i przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek i wierszy,żeby przekonać wszystkich gości, że zasługują na miano ucznia.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej.
Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały być dzielnymi przedszkolakami i uczniami.
Następnie Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski ołówek” dokonała uroczystego aktu pasowania na Przedszkolaka oraz ucznia klasy I oraz złożyła życzenia na dalsze lata nauki.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Przedszkolakom oraz uczniom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem.
Dzień Krajobrazu- wizyta Członków Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu
Wraz z Członkami Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu uczciliśmy przypadający w październiku Dzień Krajobrazu. Podczas prelekcji o krajobrazie, wspólnie zastanawialiśmy się jak można chronić krajobraz naszej okolicy, jak zmienia się obraz naszego krajobrazu wraz z upływem czasu i czy człowiek jest w stanie naprawić już zniekształcony krajobraz. Został omówiony również wpływ naturalnych krajobrazów na zdrowie fizyczne i psychiczne społeczeństwa oraz na rekreację i odpoczynek, zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów, które brzmi "Uzdrawiając(y) Krajobraz". Po prelekcji odbył się spacer krajobrazowy w terenie, w zachodniej części Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. Podczas przejścia młodzież mogła odnaleźć ślady po dawnym krajobrazie Żohatyna np. dawnego obszaru dworskiego w tej miejscowości. Spotkanie zakończyły konkursy przyrodnicze z nagrodami dla wszystkich chętnych. Wszyscy dostali słodki upominek. Dziękujęmy za fascynujący dzień.
Leśne Dyktando
17 października odbyła się XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Leśne dyktando” w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. W konkursie rezprezentowało nas 4 uczniów: Lena Debrzak, Szymon Olejarski, Gabriel Kucab i Michał Czarnota. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!
Klaun Walduś
16 października gościliśmy w szkole naszego starego znajomego - Klauna Waldusia. Nie po raz pierwszy zgromadził on komplet widzów.
Walduś zaprezentował pokaz pod tytułem "Jedz owoce i warzywa bo od tego się przybywa" oraz "Ruch jest zdrowy dla ciała i dla głowy". W przedstawienie angażował publiczność, która wyjątkowo dobrze reagowała na inicjatywy mistrza ceremonii. Nie dziwi więc fakt, że po każdym fragmencie programu nagradzany był gromkimi oklaskami. Spotkanie z Klaunem Waldusiem było nie tylko zabawne, ale też pouczające. Zapewne wszystkim na długo pozostaną w pamięci jego wskazówki. Dziękujemy Klaunowi Waldusiowi za kolejny, bardzo interesujący program, podczas którego dzieci mają okazję nie tylko się bawić, ale również nabywać nowe umiejętności.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
Aby upamiętnić ten dzień oraz wyrazić wdzięczność nauczycielom za ich codzienną pracę, trud, troskę i poświęcenie,11 października w naszej szkole, odbyła się uroczysta Akademia. Pod opieką swoich wychowawców uczniowie przygotowali artystyczną część zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli – słowem, gestem i piosenką klimat szkolnego życia. Na koniec uroczystości Samorząd Szkolny przygotował upominki dla Pani Dyrektor oraz nauczycieli.
Święto Pieczonego Ziemniaka
W słoneczny poranek uczniowie w naszej szkole świetowali dzień pieczonego ziemniaka. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, uczniowie wzięli udział w licznych sportowo- rekreacyjnych niespodziankach. Spotkanie obfitowało w liczne zabawy i konkursy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych pieczonych ziemniaków.
Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta.
Akcja Narodowego Czytania połączona z Ogólnopolskim Dniem Glośnego Czytania
Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana przez Parę Prezydencką Annę i Bronisława Komorowskich w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.
Od tego czasu co roku na początku września odbywa się Narodowe Czytanie utworu wybranego przez Parę Prezydencką. Do tej pory były to m.in. Lalka Bolesława Prusa, Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, wybór noweli polskich czy Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.
Tegoroczną lekturą jest Kordian Juliusza Słowackiego.
W tym dniu również zorganizowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach akcji uczniowie klas IV – VII wraz ze swoimi nauczycielem języka polskiego czytali fragmenty ulubionych książek młodszym dzieciom.
Zważywszy na wszechstronne korzyści wynikające z głośnego czytania, mamy nadzieję, że dzień ten na stałe wpisze się w nasz szkolny kalendarz, a długie jesienne wieczory będą doskonałą okazją do wspólnego czytania. Pamiętajmy, że „kto czyta książki, ten żyje podwójnie”
Akcja Sprzątanie Świata 2024
Uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły wzięli udział w tegorocznej kampanii Sprzątanie Świata. Uczniowie wraz z opiekunami zostali podzieleni na grupy i zaopatrzeni w worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne, następnie przystąpili do sprzątania różnych obszarów. W wyniku wspólnych działań uprzątnięto teren wokół szkoły i niedalekiej okolicy.
Akcja Sprzątania Świata była nie tylko okazją do uporządkowania naszego otoczenia, ale także doskonałą lekcją ekologii i odpowiedzialności za planetę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną pracę na rzecz środowiska.
85. rocznica wojny obronnej 1939 r. w Borownicy
W dniu dzisiejszym, podczas obchodów 85. rocznicy walk o Borownicę, oddano hołd tym, którzy walczyli o wolność, przypominając o ich męstwie oraz tragediach, jakie przyniosła II wojna światowa. To nie tylko upamiętnienie wydarzeń sprzed lat, ale także przypomnienie o wartościach, za które ci żołnierze oddali życie.
Cześć Ich Pamięci!
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025
W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Podczas apelu został odśpiewany hymn państwowy, następnie Pani Dyrektor Monika Potoczny oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Życzyła także wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki wiary we własne możliwości i zapału do pracy, rodzicom zaś cierpliwości i powodów do dumy ze swoich pociech. Początek września to szczególny miesiąc, który nie tylko kojarzy się z początkiem roku szkolnego, ale jednocześnie przywołuje pamięć wybuchu II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły przypomnieli o tych tragicznych wydarzeniach lat 1939-1945.
Życzymy samych sukcesów!
Wakacje:-)
Święto Rodziny
Jak zwykle w Szkole Podstawowej w Żohatynie Dzień Rodziny to naprawdę huczne święto.
Rozpoczęty częścią artystyczną w wykonaniu uczniów dzień z godziny na godzinę przynosił kolejne atrakcje. Efekt? Świetna i niechętnie kończona zabawa
Zaproszeni na uroczystość rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem zaprezentowały własne arażacje najbardziej znanych bajek. Na scenie wystąpili wszyscy uczniowie szkoły, którzy dali prawdziwy aktorski popis, który wywołał gromkie brawa publiczności.
Były kwiaty, życzenia i słowa podziękowania dla rodziców, a przy tym, jak można się było spodziewać, wiele wzruszeń. Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Po części artystycznej wszyscy wyszli na dwór. Na kilka godzin teren szkoły oraz boisko szkolne zamieniły się w plac zabaw z kolorowym atrakcjami.Zabawa i nieustający ruch na świeżym powietrzu zaostrzały apetyt na potrawy przygotowane przez mamy. Nie zabrakło lodów, zimnych napojów i waty cukrowej.
Nic dziwnego, że przy tylu atrakcjach plac szkolny uczniowie opuszczali z niechęcią, a impreza przeciągnęła się do późnych, popołudniowych godzin.
Pragniemy podziękować również przedstawicielom stowarzyszenia "Wspólne Dobro" za współorganizację Święta Rodziny.
Konkurs ,,Bircza i jej dzieje”
13 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Birczy odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Historycznego ,,Bircza i jej dzieje”. Celem konkursu było propagowanie lokalnej historii oraz kultury. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące przeszłości Gminy Bircza oraz musieli się zmierzyć z zadaniami otwartymi. W tym wydarzeniu naszą szkołę reprezentowali: Patryk Zima, Michał Czarnota i Alan Zima. Opiekunem był p. Robert Tarnawski
Konkurs plastyczny "Ziemia- Nasza planeta"
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem " Ziemia- nasza planeta". Konkur dedykowany był dla klas młodszych 0-III. Do konkursu zostało zgłoszonych 8 prac. Nasi uczniowie wykazli się kreatywnością i wykonali piękne prace. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek.
Wyniki konkursu:1 miejsce- Julia Kucab kl. I
II miejsce- Piotr Łybacki kl. II
III miejsce- Kacper Hyliński kl. II
Wyróżnienie: Malwina Hurniak kl. I
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !
Archiwum Aktualności